"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kumar Nasıl Bırakılır?

Kumar Nasıl Bırakılır?

Kumar bağımlılığı aslında çok küçük bir şekilde başlayan ve zamanla dev bir bağımlılık haline dönüşen, ailemize ve bize çok ciddi zararlar verebilen çok tehlikeli bir bağımlılıktır. Kumar bağımlıların çoğu kumar bağımlısı olmadığını ve istediği zaman bırakabileceklerini düşünselerde aslında bu çok büyük bir yanılgıdan ibarettir.

#
Casino Siteleri
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3365 TL %100
5.0⭐
2
9999 TL %100
4.9⭐
3
5000 TL %100
4.8⭐
4
6000 TL %100
4.7⭐
5
3400 TL %200
4.6⭐
6
1000 TL %100 Nakit
4.5⭐
7
1500 TL %100
4.4⭐

Kumar bağımlılığından kurtulmak için öncelikle kayıplarınızı geri almanızı isteyen içgüdünüzü baskılamanız gerekmektedir. Kumar oynanmaya devam ettiği sürece, kayıplar artacak ve daha fazla problemle uğraşmaya çalışacaksınız. Canlı kumar bağımlılarında görülen tipik bir görüntü ise, bir veya birden fazla kez masada çok fazla kazanmış olmalarıdır. Kumarda hiç kazanmayan bir kere olsun büyük bir para para kazanmayan insanların  %80’inden fazlası kumar bağımlısı değildir. Yani bu bakımdan kumar bağımlılarının zamanında çok para kazanmış olduklarını ve tekrar bu parayı kazanabileceklerini düşünerek kumara devam ettiklerini söyleyebiliriz. Kumar nerede oynanır dikkat etmeliyiz.

kumar nasil birakilir
kumar nasil birakilir

Kumar nasıl bırakılır diye düşünen bir türlü sorularına yanıt alamayan kumar bağımlılarının masada kaç para bıraktıkları önemsenmeksizin, neredeyseler orada bırakmaları gerekmektedir. Evet belki de dün gece bir yılda kaybettiğiniz paradan fazla para kaybettiniz, ancak geri alma ihtimaliniz sıfıra yakın, kaybettiğiniz paranın üstüne bir bardak su için ve varsa borcunuz nasıl ödeyeceğimize dair bir plan oluşturun ve yoksa kaybettiğiniz birikimleri tekrar kazanmak için bir işe girin.

Siteye Kaydol

Kumar bir defada bırakılacak bir olgu değildir. Ancak şunu unutmayınız ki, oynamaya devam ettiğiniz sürece sürekli kaybedecek ve bir kez olsun kazandığınız zaman yeniden umutlarınız yeşerecektir. Kumarı bıraktıktan sonra bağımlılığın yarattığı boşluğu telafi etmek için pek çok kişi uyuşturucu sigara gibi maddelere başlamaktadır. Bu boşluğu doldurmak için sizi öldürebilecek tehlikedeki gereksiz şeylere bulaşmak yerine, kumara ayırdığınız parayı sizi eğlendirebilecek farklı aktivitelere ayırın. Örneğin zihninizi boşaltmak için bir sanat kursuna veya spora yazılabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak dozunu kaçırmamak şartıyla kulüplere eğlenmeye gidebilirisiniz. Tüm bunlar zamanla kumar bağımlılığının yaratmış olduğu boşluğu kapatacak ve sizi eskisinden daha iyi yapacaktır. Kumara harcadığınız paraları biriktirince ve bir süre sonra bu paraların ne kadar büyük bir birikime ulaştığını görünce zaten bir daha bulaşmak istemeyeceksiniz. Daha fazla bilgi almak için Yeşilay’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir